Vyberte stránku

MIROSLAV HANUŠ

Miroslav Hanuš se narodil roku 1963 v Praze, je Absolvent DAMU 1987. Původně studoval vysokou školu ekonomickou, na přání rodičů studoval obor vnitřní obchod. Právě v době studií na ekonomické škole se Miroslav rozhodl pro kariéru herce. Podle vlastního vyjádření je herec lehce staromódního typu s romanticko-skautskými ideály, které se projevují i v běžném životě potřebou vnášet spravedlnost do okolního dění. Sám nedokáže vysvětlit, co ho vedlo k tomu, aby se po několika spíše náhodných návštěvách dramatického kroužku v LŠU pokusil o přijímací zkoušky na divadelní fakultu. Nepřijali ho, ale s ekonomikou byl stejně konec a po prázdninách se stal kulisákem v Divadle na Vinohradech, kde udělal rychlou kariéru.

Druhé, tentokrát již úspěšné zkoušky na DAMU skládal jako jevištní mistr. Umělecké sklony v rodině nebyly, tatínek je lékař, známý urolog, maminka učila češtinu a tělocvik, před důchodem dělala ředitelku na obchodní akademii. Mirek jezdí do práce na motorce. Vždy přízračně oblečen a v helmě dopravních policistů bývalého režimu.  Je také milovník starých časů. Swing, Glenn Miller… Beatles už jsou pro něj moc velká moderna. Mirek okouzlil Prahu lazebníkem Figarem. Byl taky Jindra Benetka a sokolský Boucharón, létavý lékař Harlekýn a Husar, byl Danton a Lebjadkin, přednosta Antonín, Mr. Jay a Král Pedro.

Do širokého povědomí diváků se zapsal v seriálu Ulice, kde ztvárňuje postavu radního Antonína Hložánka. Větsinou ale dostává vedlejší a malé role. Momentálně ho můžeme vídat v serialu Případy 1. oddělení.

Role v divadle Komediograf : Zkurvení havlisti (Bořek)

 

 Tomáš Měcháček

Tomáš Měcháček se narodil v Ústí nad Labem. Maturitní zkoušku složil na ústeckém gymnáziu. Poté byl přijat na DAMU, kde vystudoval alternativní a loutkové herectví. Objevil se v televizní pohádce Zlatá pricezna (2001) a ve dvou televizních dramatech Tuláci (2001) a Takový slušný člověk (2001). V kině jste ho poprvé mohli spatřit v americké komedii Poslední prázdniny (2006), která se z části natáčela v ČR. Zahrál si tu lyžařského instruktora. Další filmovou roli si střihnul ve filmu Protektor (2009), kde hrál jednu z hlavních postav promítače Petra. V roce 2011 si zahrál v šesti krátkometrážních filmech, které byly natočeny v rámci kampaně na třídění odpadu. Objevil se také v několika televizních seriálech. Vystupoval ve stand-up comedy Na stojáka(2004) a spolu s Martinem Dejdarem moderoval zábavný pořadVylomeniny (2013). Zahrál si i v reklamě.

Kromě hraní se občas věnuje divadelní režii a formou workshopů herectví také vyučuje. V roce 2013/09 se objevil na TV Nova v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde hraje učitele angličtiny, němčiny, francouzštiny a hudebky Vojtěcha Nesnídala.

Role v divadle Komediograf : Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská – V. Čáslavská (alternace), Zkurvení havlisti

 

KAREL ZIMA

český herec v současnosti na volné noze. Jeho angažmá bylo v divadle Drak v Hradci Králové.V současnosti hraje ve filmech, televizních seriálech a také v zahraničních reklamách.

V lidové škole umění navštěvoval hodiny klavírutrombónu a liturgicky dramatický kroužek. Byl také členem Stanice mladých reportérů při Českém rozhlasu, odkud pravidelně už jako dítě přispíval reportážemi a rozhlasovými rozhovory. Vystudoval herectví na Státní konzervatoři v Praze. Při studiu na konzervatoři hostoval v Divadle v Řeznické ulici, v Otevřené Divadelní Společnosti a v divadelní skupině Just, poté v divadle v Kladně a Mladé Boleslavi. Hraje na několik hudebních nástrojů a zpíval v několika menších hudebních skupinách. Již několik let se mu daří prosazovat také autorsky, pohádky podle jeho scénářů se hrají mnoho let na různých scénách celé republiky. Je i autorem několika scénářů televizních pořadů a skečů. Pracoval v Českém rozhlase i v dabingu.

Role v divadle Komediograf : Zkurvení havlisti (Hubert) a Model ementálu

 

MICHAL BUMBÁLEK

vystudoval herectví na brněnské konzervatoři, poté v letech 1989 až 1993 i na Divadelní fakultě JAMU. Ještě během studia, v roce 1992, přišel do Divadla Husa na provázku, kde hrál dvacet let. Od roku 2013 je členem činohry Mahenova divadla. Spolupracuje také s dalšími brněnskými divadly, HaDivadlemDivadlem U stoluDivadlem LíšeňStudiem Marta, či Divadlem Facka, kde se Sergejem Sanžou píše hry i režíruje; hostoval i v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Ve filmech a televizi hrál převážně malé role, poprvé již v roce 1988 v Čekání na Patrika.

Role v divadle Komediograf : Zkurvení havlisti (Hubert)