KOMEDIOGRAF

Míňa2

Mariana Chmelařová

Narodila se v Bardejove na Slovensku, vystudovala DAMU (1984-1988) obor loutkoherectví. Od roku 1988 do roku 2005 byla v angažmá v Hadivadle. Nazpívala některé písně na první desce skupiny Čechomor, tehdy se skupina jmenovala : 1. Českomoravská hudební společnost. S Petrem Vášou spolupracovala na desce opery Lišák je lišák. Se Zdeňkem Králem, s hudebním seskupením Minach, vydali  dvě desky: Balada pro Bardotku a Zimomriavky. Od roku 2005 je majtelkou čokoládovny Minach v Brně v Alfa pasáži. V současné době spolupracuje s Divadlem Bolka Polívky (Tvrz, Srnky, Hrůza v Brně).

Míňa1 tvrz

Role v divadle Komediograf :

Komediograf – zpěvačka, Úřednice,  Karolínka, Adeptka herectví, Žáby a já…

Butch Cassidy a Sundance Kid – sestra (alternace)

komediograf-slider7 _DSC2972 _DSC3001 komediograf-slider5 DSC_6776 _DSC3074

[divider type=“space“]


mara1

Marek Daniel

Momentálně na volné nožce… projekty a tak… hraje v HaDivadle, Divadle Komedie a Divadle Husa na provázku.

Narodil se v Praze a původně studoval dřevařství ve Volyni. V roce 1990 se přihlásil na studium loutkoherectví na brněnské JAMU a ve třetím ročníku přestoupil na obor činoherní herectví. Už během studia hrál v představeních HaDivadla a  později se stal stálým členem souboru. Je členem sdružení Commedie dell‘arte a pánského pěveckého sdružení KRÁSA.

Filmové role: Protektor, Štěstí, Nuda v Brně, Horem pádem, Divoké včely, Kancelář Blaník a jiné….

mara2 Herci zleva Marek Daniel a TomᚠMatonoha na premiéøe filmu Marka Najbrta Polski film 12. èervence v pražském kinì Lucerna a Svìtozor.

Role v divadle Komediograf : Komediograf – Hlaváček, Duchoň….

DSC_6666 DSC_6697 Hlaváček2 Marek Marek1 Marek2

[divider type=“space“]


ukul1

Miroslav Kumhala

ukul2 ukul3

Role v divadle Komediograf :

Komediograf – Žáby a já…

_DSC2947 DSC_9980 DSC_6821 DSC_6808 DSC_6723 DSC_6710

[divider type=“space“]


pavel1

Pavel Liška

Vystudoval JAMU v Brně, hrál v brněnském HaDivadle, hostoval v pražském Národním divadle (Lucerna, Romeo a Julie). Je známý jako filmový herec (Návrat idiota, Divoké včely, Pupendo, Nuda v Brně, Mazaný Filip). Od června 2003 je byl do června 2012 členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí. Nyní na volné noze.

Filmové role: Návrat idiota, Divoké včely, Pupendo, Nuda v Brně, Mazaný Filip…

pavel2 pavel3

Role v divadle Komediograf : Komediograf – Michal z komické dvojice Kamil a Michal, Rýdl….

pavel4 DSC_6830 DSC_0048 DSC_0046 DSC_0034 DSC_0026

[divider type=“space“]


maru2

Marie Ludvíková

Narodila jsem se v Hlinsku v Čechách jako Maruška Řádková, třetí dítě maminky a tatínka. Celé své radostné dětství jsem absolvovala v Herálci pod Žákovou horou v lůně Českomoravské vysočiny. Zde jsem se bezstarostně proháněla po stráních, brouzdala v potocích, lezla po Devíti skalách (836 m. n. m.), visela na hrazdě, bruslila na zamrzlých rybnících, stavěla sněhuláky. Zde jsem běžela v roce 1962 svůj první závod v běhu na lyžích na 50 metrů klasickou technikou a vyhrála své první zlato. Tady jsem vychodila ZDŠ, tady jsem zapustila kořeny. Po maturitě na gymnáziu jsem se dostala do Brna na PF UJEP. Tuto jsem studovala devět let, až jsem ji vystudovala. Stala se ze mne učitelka českého jazyka a výtvarné výchovy. Tři roky jsem skutečně provozoval učitelskou praxi. V roce 1985 Zdeněk Petrželka (J. A. Pitínský) s Petrem Osolsobě a dalšími zakládali Ochotnický kroužek. A protože jsem se tam pořád motala, Zdeňa nakonec řekl: „Maruno, budeš taky hrát.“. A začala krásná éra Ochotnického kroužku, doba neopakovatelných chvil, místo setkání s úžasnými lidmi, čas nezapomenutelných zájezdů (jednou dokonce až do Holandska). Ochotnický kroužek! Zde jsem opět zapustila kořeny. Vše skončilo „fúzí“ s HaDivadlem v roce 1990. A tak jsem nastoupila profesionální dráhu coby herečka HaDivadla – za peníze. Zde setrvávám doposud, neboť jsem zde také zapustila kořeny.

Má dvě dcery, které po rozchodu s partnerem vychovávala sama. Nyní žije v Bílovicích nad Svitavou v domečku, který po požáru zrekonstruovala.

Filmové role: Ve filmu nejčastěji ztvárňuje role žen z lidu, zkrátka žen od rány. Nebojí se ani improvizovaných skečů v pořadu NA STOJÁKA. S kamarádkou Lenkou Zogatovou založila pěvecké duo Sestry Medvědy a účinkuje také v Loutkovém divadle Československo.

maru4 maru6

Role v divadle Komediograf : Komediograf – zpěvačka, Úřednice, Žáby a já….

maru5 _DSC3067 _DSC3077 _DSC2975 DSC_6775 DSC_6706

[divider type=“space“]


 tom2

Tomáš Matonoha

V roce 1994 se stal členem brněnského Hadivadla. Účastní se originálního hereckého projektu – komických vystoupení typu stand-up, které natočila stanice HBO pod titulem Na stojáka. Především ho ovšem televizní diváci znají ze seriálu TV Nova Comeback a Ulice, TV Prima Rodinná pouta. Objevil se rovněž v seriálu Strážce duší a v televizní komedii Muž, kterého chtějí. Objevil se v jedné z rolí úspěšného českého filmu Mistři (r. Marek Najbrt, 2004), dále ve filmech Vyhnání z ráje (r. Věra Chytilová, 2000), Divoké včely (r. Bohdan Sláma, 2001), epizodní úlohu má v nově vznikající komedii Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (r. Vladimír Morávek). V poslední době se uplatňuje i jako moderátor – např. předávání výročních cen za televizní tvorbu Elsa nebo Miss ČR.

Filmové role: seriál Comeback, Vinaři

tom3 tom4

Role v divadle Komediograf: 

Komediograf – Moderátor komediografu, Kamil z komické dvojice Kamil a Michal, Švihák lázeňský, Nácek…

Butch Cassidy a Sundance Kid – Sundance Kid

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská – G. Husák

DSC_6664 DSC_9984 DSC_9976 DSC_9975 DSC_0017

[divider type=“space“]


Pepa1

Josef Polášek

Vystudoval herectví na JAMU v Brně, kde po absolutoriu zůstal a stal se členem HaDivadla. Ztvárnil řadu výrazných a typově odlišných rolí. Hrál ve filmech Divoké včely, Stůj, nebo se netrefím, Vyhnání z ráje a Mistři. Od sezóny 2003/04 do června 2010 člen souboru Divadle Na zábradlí. Od sezóny 20010/11 je na volné noze.

Pepa2 Pepa3

Role v divadle Komediograf:

Komediograf – Klaun Lanýž….

Butch Cassidy a Sundance Kid – Butch Cassidy

Nekorektní skeče – Tros Boys

DSC_6694 Snímek 048 Snímek 049 Snímek 087 DSC_4214-01 DSC_8001

[divider type=“space“]


kuba1

Jakub Žáček

Narodil se u Vlašimi, nedalo hory Blaník. Střední uměleckou školu vystudoval ve Frýdlantu v Čechách, pak studoval pražskou konzervatoř Duncan Centre a Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU absolvoval v ročníku  profesora Josefa Krofty. Čtyři roky byl členem HaDivadla v Brně, je známý z inscenací Divadla Archa, Minor nebo Divadla v Dlouhé. Je spoluzakladatelem libereckého Krátkého a úderného divadla. Pod pseudonymy Klaun Unesco nebo Krys Krystferson vystupuje příležitostně s Pánským pěveckým sdružením extrémního folklóru Krása a Sestry Medvědy.

Filmoví diváci ho znají především jako životního rekreanta Otakara, jednoho z hlavních hrdinů filmu Zoufalci, televizní diváci si ho oblíbili jako mistra vedlejších rolí v sitcomu Comeback.
Jakub Žáček hraje v HaDivadle v Brně, v divadle Archa v Praze, v Krátkém a úderném divadle v Liberci.
Je také moderátor (Fresh film fest Karlovy Vary 2004-2010, EFFIE AWARDS 2005-2007 společně s Markem Danielem, Slam poetry Colours of Ostrava 2007, Big Brother Awards 2007, Ples Respektu a divadla Archa, Souboj Gigantů (společně s Tomášem Hanákem).

kuba2 kuba3

Role v divadle Komediograf :

Komediograf – Moderátor komediografu, Kněz

Nekorektní skeče – Tros Boys

Snímek 026 NEKOREKTNÍ SKEČE - TROS BOYS _DSC3099 _DSC3083 _DSC3050 _DSC3042

[divider type=“image“]


KAPELA

DSC_0055


zdeněk1

Zdeněk Král

Vystudoval kompozici na JAMU a věnuje se komponování vážné a scénické hudby. Vystupuje sólově jako klavírní improvizátor, dále s bengálským zpěvákem Mohsinem Mortabou a s dalšími umělci jako např. s Jiřím Stivínem, Pavlem Fajtem atd. Vydal několik autorských alb (např. s vlastním seskupením KK Band, sólové klavírní skladby atd.). Více se dovíte na http://www.zdenek-kral.cz/

Fotografie 2011 zdeněk3

Role v divadle Komediograf :

Komediograf, Nekorektní skeče – Tros Boys : skladatel a muzikant….

[divider type=“space“]


mario3

Mario Buzzi

Absolvent Konzervatoře v Kroměříži – obor fagot, JAMU – obor kompozice, absolvent doktorského studijního programu – JAMU v Brně, teorie hudební tvorby

Pedagogická činnost  – vyučující hudebního oboru – Kompoziční teorie a praxe

mario1 mario2

Role v divadle Komediograf :

Komediograf – skladatel a muzikant….

[divider type=“space“]