BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID

Míňa2

Mariana Chmelařová

Narodila se v Bardejove na Slovensku, vystudovala DAMU (1984-1988) obor loutkoherectví. Od roku 1988 do roku 2005 byla v angažmá v Hadivadle. Nazpívala některé písně na první desce skupiny Čechomor, tehdy se skupina jmenovala : 1. Českomoravská hudební společnost. S Petrem Vášou spolupracovala na desce opery Lišák je lišák. Se Zdeňkem Králem, s hudebním seskupením Minach, vydali  dvě desky: Balada pro Bardotku a Zimomriavky. Od roku 2005 je majtelkou čokoládovny Minach v Brně v Alfa pasáži. V současné době spolupracuje s Divadlem Bolka Polívky (Tvrz, Srnky, Hrůza v Brně).

Míňa1 tvrz

Role v divadle Komediograf :

Komediograf – zpěvačka, Úřednice,  Karolínka, Adeptka herectví, Žáby a já…

Butch Cassidy a Sundance Kid – sestra (alternace)

komediograf-slider7 _DSC2972 _DSC3001 komediograf-slider5 DSC_6776 _DSC3074

[divider type=“space“]


eva1

Eva Leimbergerová

Brněnská rodačka se koncem devadesátých let poprvé objevila před kamerou v hořké komedii Ene bene a v pohádce Pán hradu. Spolupracovala s divadelními soubory (například se skupinou Veselé skoky), účinkovala v Divadle Na Fidlovačce a ve Švandově divadle na Smíchově. Jednu z vedlejších rolí ztvárnila v dramatu Krev zmizelého, uplatnila se v seriálech Přešlapy, Okno do hřbitova a Vraždy v kruhu. V „antipohádce“ Kdopak by se vlka bál zosobnila hrdinčinu všímavou učitelku z mateřské školy, v Michálkově dramatu Posel hraje partnerku jednoho z hlavních hrdinů. V Mamonu představuje postavu po

licistky Stelly.

Filmové role: Ene bene, Pán hradu, Kdopak by se vlka bál, Posel (foto s Matějem Hádkem)

eva2(hadek) eva3

Role v divadle Komediograf: Butch Cassidy a Sundance Kid – sestra (alternace)

eva1 butch60 butch42 butch38 butch54 butch50

[divider type=“space“]


 tom2

Tomáš Matonoha

V roce 1994 se stal členem brněnského Hadivadla. Účastní se originálního hereckého projektu – komických vystoupení typu stand-up, které natočila stanice HBO pod titulem Na stojáka. Především ho ovšem televizní diváci znají ze seriálu TV Nova Comeback a Ulice, TV Prima Rodinná pouta. Objevil se rovněž v seriálu Strážce duší a v televizní komedii Muž, kterého chtějí. Objevil se v jedné z rolí úspěšného českého filmu Mistři (r. Marek Najbrt, 2004), dále ve filmech Vyhnání z ráje (r. Věra Chytilová, 2000), Divoké včely (r. Bohdan Sláma, 2001), epizodní úlohu má v nově vznikající komedii Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (r. Vladimír Morávek). V poslední době se uplatňuje i jako moderátor – např. předávání výročních cen za televizní tvorbu Elsa nebo Miss ČR.

Filmové role: seriál Comeback, Vinaři

tom3 tom4

Role v divadle Komediograf: 

Komediograf – Moderátor komediografu, Kamil z komické dvojice Kamil a Michal, Švihák lázeňský, Nácek…

Butch Cassidy a Sundance Kid – Sundance Kid

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská – G. Husák

tom2 tom1 butch17 butch38 Snímek 263a Snímek 121

[divider type=“space“]


bára1

Barbora Poláková

Narodila se roku 1983 v Kolíně. Po ukončení EKO Gymnázia v Poděbradech pokračovala oborem činohra na Divadelní fakultě Akademie Múzických umění v Praze, kde byli jejími profesory Jana Hlaváčová, Boris Rösner či Ladislav Mrkvička. Následně se stala členkou Divadla na Vinohradech.Známou se mimo jiné stala účinkováním v divadelní hře Blonďatá bestie (A studio Rubín), v níž ztvárnila českou političku Kristýnu Kočí.Jako herečka natočila videoklipy k písním Superstar od uskupení Supercrooo a Láska tě spoutá Petra Muka; jako zpěvačka natočila klip ke skladbě Kráva. V létě 2012 se s Davidem Kollerem autorsky a interpretačně podílela na protestsongu nazvaném Sami (jsme v prdeli), který byl složen pro politický kabaret Blonďatá bestie II: Blonďatá bestie vrací úder, a jenž reflektuje české politické korupční kauzy.Je držitelkou ceny Jiřího Adamíry (cena za výrazné tvůrčí úspěchy dosahované během doby studia) a ceny Jana Kreczmara (Prize for Acting Sponsored by the Polish Theatre Artists´ Association).V roce 2012 se účastnila televizní taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí.Od podzimu 2013 je jednou z představitelek hlavní role Lucie v muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky. Na podzim roku 2015 vydala první album, v srpnu vyšel první singl Nafrněná s klipem, který natočila Tereza Kopáčová.

bára2 bára3

Role v divadle Komediograf: Butch Cassidy a Sundance Kid – sestra (alternace)
 

[divider type=“space“]


Pepa1

Josef Polášek

Vystudoval herectví na JAMU v Brně, kde po absolutoriu zůstal a stal se členem HaDivadla. Ztvárnil řadu výrazných a typově odlišných rolí. Hrál ve filmech Divoké včely, Stůj, nebo se netrefím, Vyhnání z ráje a Mistři. Od sezóny 2003/04 do června 2010 člen souboru Divadle Na zábradlí. Od sezóny 20010/11 je na volné noze.

Pepa2 Pepa3

Role v divadle Komediograf:

Komediograf – Klaun Lanýž….

Butch Cassidy a Sundance Kid – Butch Cassidy

Nekorektní skeče – Tros Boys

pepa4 pepa1 Snímek 248a butch17 butch14 Snímek 223

[divider type=“space“]