ZKURVENÍ HAVLISTI

Dalibor Gondík

[divider type=“space“]  

Narodil v Sokolově. S manželkou Markétou vychovává syna Teodora. Hraje na bicí, skládá hudbu pro různé projekty a to vše ve vlastní kapele Hamleti. Se sestrou Adélou má mnoho společného, například účinkování v divadle. Mezi jeho velké vášně patří jízda na motorce.

Rozesměje ho divadlo Járy Cimrmana, Hurvínek a cokoli od Voskovce a Wericha. Sám se sebou je nespokojený, tvrdí, že je hodně věcí, které by mohl udělat lépe. Zábavný, kutilský pořad Rady ptáka Loskutáka moderoval se sestrou Adélou už od jeho počátku. Společně moderovali také například GoGo Show.

Role v divadle Komediograf : Zkurvení havlisti

[divider type=“space“]  


Miroslav Hanuš

[divider type=“space“]  

Miroslav Hanuš se narodil roku 1963 v Praze, je Absolvent DAMU 1987. Původně studoval vysokou školu ekonomickou, na přání rodičů studoval obor vnitřní obchod. Právě v době studií na ekonomické škole se Miroslav rozhodl pro kariéru herce. Podle vlastního vyjádření je herec lehce staromódního typu s romanticko-skautskými ideály, které se projevují i v běžném životě potřebou vnášet spravedlnost do okolního dění. Sám nedokáže vysvětlit, co ho vedlo k tomu, aby se po několika spíše náhodných návštěvách dramatického kroužku v LŠU pokusil o přijímací zkoušky na divadelní fakultu. Nepřijali ho, ale s ekonomikou byl stejně konec a po prázdninách se stal kulisákem v Divadle na Vinohradech, kde udělal rychlou kariéru.

Druhé, tentokrát již úspěšné zkoušky na DAMU skládal jako jevištní mistr. Umělecké sklony v rodině nebyly, tatínek je lékař, známý urolog, maminka učila češtinu a tělocvik, před důchodem dělala ředitelku na obchodní akademii. Mirek jezdí do práce na motorce. Vždy přízračně oblečen a v helmě dopravních policistů bývalého režimu.  Je také milovník starých časů. Swing, Glenn Miller… Beatles už jsou pro něj moc velká moderna. Mirek okouzlil Prahu lazebníkem Figarem. Byl taky Jindra Benetka a sokolský Boucharón, létavý lékař Harlekýn a Husar, byl Danton a Lebjadkin, přednosta Antonín, Mr. Jay a Král Pedro.

Do širokého povědomí diváků se zapsal v seriálu Ulice, kde ztvárňuje postavu radního Antonína Hložánka. Větsinou ale dostává vedlejší a malé role. Momentálně ho můžeme vídat v serialu Případy 1. oddělení.

Role v divadle Komediograf : Zkurvení havlisti

[divider type=“space“]  


Tomáš Měcháček

[divider type=“space“]  

Tomáš Měcháček se narodil v Ústí nad Labem. Maturitní zkoušku složil na ústeckém gymnáziu. Poté byl přijat na DAMU, kde vystudoval alternativní a loutkové herectví. Objevil se v televizní pohádce Zlatá pricezna (2001) a ve dvou televizních dramatech Tuláci (2001) a Takový slušný člověk (2001). V kině jste ho poprvé mohli spatřit v americké komedii Poslední prázdniny (2006), která se z části natáčela v ČR. Zahrál si tu lyžařského instruktora. Další filmovou roli si střihnul ve filmu Protektor (2009), kde hrál jednu z hlavních postav promítače Petra. V roce 2011 si zahrál v šesti krátkometrážních filmech, které byly natočeny v rámci kampaně na třídění odpadu. Objevil se také v několika televizních seriálech. Vystupoval ve stand-up comedy Na stojáka(2004) a spolu s Martinem Dejdarem moderoval zábavný pořadVylomeniny (2013). Zahrál si i v reklamě.
Kromě hraní se občas věnuje divadelní režii a formou workshopů herectví také vyučuje. V roce 2013/09 se objevil na TV Nova v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde hraje učitele angličtiny, němčiny, francouzštiny a hudebky Vojtěcha Nesnídala.

 Role v divadle Komediograf : Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská – V. Čáslavská (alternace), Zkurvení havlisti

[divider type=“space“]